Pár slov o nás

laumanJsme skupina mladých lidí, kterým není lhostejný osud ostatních. Každý z nás si je velmi dobře vědom toho, že život je skutečný dar a že zdraví je velmi křehké. Proto jsme se rozhodli pomáhat právě těm, kterým nemoc nedovoluje život prožívat naplno. Již dlouhou dobu jsou naše aktivity spojeny s kulturou a souvisejícími činnostmi. Díky našim zkušenostem máme potenciál oslovovat široký okruh lidí, a proto jsme přišli s myšlenkou tohoto projektu, jehož primárním cílem je podpora onkologického oddělení KNTB.

A to nejdůležitější – všichni máme opravdovou chuť pomáhat druhým… Věříme, že v naší snaze pomoci budeme i díky vám úspěšní!

Lukáš Lauman, zakladatel

 

Jak můžete pomoci vy?

Na konci února ožije Zlín s jediným cílem a to podpory komplexního onkologického centra KNTB.

V sobotu 25. února 2017, kdy vrcholí celý projekt Život je dar bude připraven kulturní program na více než 20 místech Zlína a to pro děti, rodiče i dospělé. Ti všichni mohou cvičit, sportovat, tancovat, jít do divadla nebo na jeden z mnoha koncertů. Veškerý finanční výtěžek z toho dne podpoří zkvalitnění léčby právě lidí s onkologickým onemocněním ve zlínské nemocnici.

My všichni máme 9 000 důvodu, proč podpořit dobrou věc.
Právě 9 000 lidí ve zlínské nemocnici ročně bojuje s onkologickým onemocněním.

Proč se této problematice věnujeme?

Onkologickým onemocněním trpí v České republice přes 450 000 pacientů. S přítomností této nemoci se setkal přímo či nepřímo prakticky každý, jelikož současnost hovoří děsivě – každý 3 člověk v průběhu svého života onemocní rakovinou a každý 4 na ní zemře.

Jen ve zlínské nemocnici je každoročně léčeno 9 000 pacientů a dalších 1 200 každoročně přibývá. Osud těchto lidí nám není lhostejný, jelikož i my máme ve svém blízkém okolí přátele, kterým tato nemoc zcela změnila život. A právě tato skutečnost nás donutila k uvědomění, že život je dar.

Jak chceme pomoci?

Onkologické oddělení KNTB, jakožto nejmladší onkologické oddělení v ČR, potřebuje pro zkvalitnění léčby nové infuzní systémy. Funkce takových systémů spočívá v přesném dávkování léků, v analýze dosavadní léčby i přesnému nastavení léčebných programů, čímž tento systém zajišťuje vyšší léčebný komfort i pravděpodobnost uzdravení. Cílová částka těchto infuzních pump byla vyčíslena na 500 000 Kč.

Dokomenty ke stažení

Rozšíření způsobu konání VS

Výpis z nadačního rejstříku

Výroční zpráva 2015

Výroční zpráva 2016