LIDÉ, KTEŘÍ NÁM JIŽ POMOHLI

ONDŘEJ SYNEK

ONDŘEJ SYNEK

 Ondřej Synek (* 13. října 1982 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav) je český veslař, historicky první český mistr světa v olympijské disciplíně, když na novozélandském jezeře Karapiro zvítězil ve skifu ve finálové jízdě MS 2010. Kromě závodního veslování na skifu pracuje jako sportovní instruktor ASC Dukla Praha. S veslováním začal v roce 1995 ve veslařském klubu KV Kondor Brandýs nad Labem. K veslování Ondru přivedl bratranec ve 13 letech (prý, aby zhubl). Až do juniorského věku vesloval v Brandýse nad Labem pod vedením Miloše Havlíčka. Podle svých slov nebyl moc sportovní typ a trénink zanedbával. Pak si ho všiml trenér Milan Doleček st., který ho přivedl nejen do Dukly Praha (v roce 1999), ale i na první mezinárodní start – na mistrovství světa juniorů v roce 2000. V roce 2010 se stal historicky prvním českým mistrem světa v olympijské disciplíně – na skifu.

 

Daniel Nekonečný

Daniel Nekonečný

Daniel Nekonečný (vlastním jménem Daniel Konečný; * 29. června 1966 Boskovice) je český zpěvák, tanečník a šoumen, herec a módní fanatik do ohně, třpytek a žluté barvy. Nejčastěji obléká žluté oblečení, aby zářil jako slunce a byl nepřehlédnutelný.[zdroj?] Svoje vystoupení má vždy plné barev, ohňostrojů a tropických prvků. Nechybí ani pěkné společnice. V roce 2009 byl lídrem skupiny Šum svistu. Z jeho filmové tvorby lze uvést role ve snímcích Jak se krotí krokodýli, Eliška má ráda divočinu a televizní film Historky od krbu.

Šárka Pančochová

Šárka Pančochová

Šárka Pančochová (* 1. listopadu 1990 Uherské Hradiště) je česká snowboardistka. Až do svých 14 let vyrůstala v Maršově, místní části Uherského Brodu. Ve Světovém poháru závodí od listopadu 2007. V roce 2008 se stala juniorskou mistryní světa v disciplíně Big Air. O rok později se umístila 9. na MS na U-rampě. Dne 7. ledna 2010 poprvé vyhrála závod ve Světovém poháru v rakouském Kreischbergu na U-rampě. Tímto vítězstvím se zároveň kvalifikovala na Zimní olympijské hry 2010, které se konaly v kanadském Vancouveru,kde skončila na U-rampě na 14. místě.Na Mistrovství světa 2011 v La Molině vybojovala svou první velkou medaili mezi dospělými, když ve slopestylu skončila druhá. Jejím dalším úspěchem je zisk stříbrné medaile ve slopestylu v premiérovém startu na X Games 2013. Na zimních olympijských hrách v Soči v roce 2014 obsadila páté místo.V sezóně 2013/2014 získala v závodech Světového poháru malý křišťálový glóbus ve slopestylu a velký křišťálový glóbus za prvenství v celkovém hodnocení SP ve freestylových disciplínách. Pančochová vystoupila v březnu 2017 se svým coming outem, kdy pro server Outsports prohlásila, že ji nyní více přitahují ženy.